Azad edilən ərazilərdə faydalı qazıntı yataqları daha 2 il birbaşa istifadəyə veriləcək
Nazirlər Kabineti 10 may 2019-cu il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Yerin təkinin (qiymətli və əlvan (o cümlədən nəcib) metallar, qiymətli daş yataqları və təzahürləri istisna olmaqla) istifadəyə birbaşa danışıqlar yolu ilə verilməsi hallarının Siyahısı”na dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, işğaldan azad edilmiş ərazilərin yenidənqurma və bərpası ilə bağlı tikinti layihələrinin həyata keçirilməsi üçün həmin ərazilərdə yerləşən ümumi yayılmış faydalı qazıntı yataqları istifadəyə verilməsi, eləcə də faydalı qazıntıların çıxarılması ilə əlaqədar olmayan yeraltı qurğuların tikilməsi və istismarı məqsədilə ayrılan yerin təki sahələri işğaldan azad edilmiş ərazilərdə yerləşdikdə birbaşa danışıqlar yolu ilə istifadəyə verilməsi müddəti daha 2 il artırılaraq 2027-ci il yanvarın 1-nə qədər uzadılıb.скачать dle 11.3

Срок эксплуатации месторождений на освобожденных территориях путем прямых переговоров продлен еще на 2 года
21.09.2024 20:07 984
Срок эксплуатации месторождений полезных ископаемых на освобожденных территориях путем прямых переговоров продлен еще на 2 года.
Кабинет министров внес изменения в "Перечень случаев использования земных недр, путем прямых переговоров", утвержденный постановлением от 10 мая 2019 года.
Согласно документу, срок предоставления месторождений на этих территорий в пользование путем прямых переговоров продлен до 1 января 2027 года.скачать dle 11.3