3 saylı uşaq evi ilə bağlı səslənən iddialar xüsusi nəzarətə götürülüb - RƏSMİ
3 saylı Uşaq evi Sosial Xidmət Müəssisəsi ilə bağlı səslənən iddialar Sosial Xidmətlər Agentliyi (SXA) tərəfindən xüsusi nəzarətə götürülüb.
Bu barədə agentlik məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hazırda bununla bağlı araşdırma aparılır. Müəssisənin sakinlərinin mənafeyi əsas götürülərək lazımi işlər təmin olunacaq:
"Məlumat üçün deyək ki, adıçəkilən müəssisə təxminən 1 aydır ki, hüquqi olaraq SXA-nın idarəetməsindədir. Sosial Xidmətlər Agentliyinin tabeliyində olan digər müəssisələrdə olduğu kimi bu müəssisədə də müasir sosial xidmət prinsiplərinin tətbiqi üçün lazımi addımlar atılır. Neqativ halların qarşısının alınması, orada qalan sakinlərin lazımi sosial xidmətlərlə təmini istiqamətində iş aparılır".
"Mediada iddiası yayılan müəssisənin sakini Ramal Rəsulov isə özünün istəyinə əsasən və mövcud psixoloji vəziyyəti nəzərə alınaraq, artıq Agentliyin digər müəssisəsinə yerləşdirilib. Onun sosial psixoloji reabilitasiyası üçün lazımi iş aparılmaqdadır. Əlavə məlumat veriləcək", - deyə məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Ситуация в Детдоме №3 взята под контроль после обвинений в жестоком обращении с детьми
Утверждения, звучащие относительно учреждения социальных услуг - детского дома №3, расследуются, ситуация взята под контроль Агентства социальных услуг (АСУ).
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АСУ, в настоящее время в связи с этим проводится разбирательство, беря за основу интересы жителей детдома, будет осуществлена необходимая работа.
По сообщению агентства, указанное учреждение уже почти месяц юридически находится под управлением АСУ.
"Как и в других учреждениях, находящихся в нашем подчинении, также принимаются необходимые меры для применения современных принципов социального обслуживания. Ведется работа по предотвращению негативных случаев и предоставлению проживающим там жителям необходимых социальных услуг.
А житель учреждения Рамал Расулов, заявление которого было распространено в СМИ, уже переведен по собственному желанию и с учетом его текущего психологического состояния в другое учреждение агентства. Ведется необходимая работа по его социально-психологической реабилитации", - говорится в информации.скачать dle 11.3