Vəhşicəsinə qətlə yetirilən Narinin hansı tarixdə və necə öldürüldüyü məlum oldu: Qorxunc faktlar
Türkiyənin Diyarbəkir vilayətində avqustun 21-də yoxa çıxan və 19 gündən sonra kəndin yaxınlığındakı dərə yatağında çuvalın içərisində cəsədi tapılan 8 yaşlı Narin Güranın işi çərçivəsində istintaq davam edir.
Narinin ölümü ilə bağlı Ədliyyə Tibb Qurumunun hesabatı tamamlanıb. Uşağın hansı tarixdə və necə öldürüldüyü məlum olub.
Bu barədə Median.Az Sondakika.com-a istinadən xəbər verir.
Hesabata görə, Narin ağız-burnunun qapadılması və boynuna təzyiq edilərək sıxılması nəticəsində oksigen çatışmazlığından dünyasını dəyişib. Diyarbəkir Respublika Baş Prokurorluğuna göndərilən hesabatda Narin Güranın yoxa çıxdığı gün, yəni avqustun 21-də öldüyü bildirilib.
Hesabatda mövcud məlumatlar əsasında uşağın cinsi təcavüzə məruz qalıb-qalmaması ilə bağlı tibbi qiymətləndirmənin aparılmasının mümkün olmadığı qeyd edilib.
Həmçinin ayağının sol dizindən aşağı qopmasına səbəb olan travmanın ölümdən sonra heyvanlar tərəfindən törədildiyi vurğulanıb.
"Uşağın ölümünün ağız-burnunun bağlanması və boynuna təzyiq nəticəsində oksigen çatışmazlığı səbəbindən baş verdiyi yekdilliklə təsdiqlənib", - deyə hesabatda bildirilib.
Narin Güranın qardaşı Enes Güranın qolundakı diş izlərinin araşdırılması isə davam edir və bu barədə tibbi rəyin sentyabrın 21-də açıqlanması gözlənilir.скачать dle 11.3

Стало известно, когда и как была убита 8-летняя Нарин: жуткие подробности преступления
Продолжается расследование по делу 8-летней Нарин Гюран, пропавшей 21 августа в турецкой провинции Диярбакыр и тело которой спустя 19 дней было найдено в мешке в русле ручья неподалеку от села.
Опубликован отчет управления судебно-медицинской экспертизы о смерти Нарин. Выяснились дата и то, каким способом убили ребенка.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на sondakika.com, согласно заключению, смерть Нарин наступила от асфиксии вследствие перекрытия полостей рта и носа и сдавливания шеи. В отчете, направленном в Генеральную прокуратуру Диярбакыра, указано, что Нарин Гюран скончалась в день своего исчезновения, то есть 21 августа.
В отчете отмечено, что на основании имеющейся информации невозможно провести медицинское освидетельствование на предмет того, подвергся ли ребенок сексуальному насилию или нет.
Также было подчеркнуто, что травма, по причине которой девочке оторвало левую ногу ниже колена, была нанесена животными после ее смерти.
"Единогласно подтверждено, что смерть ребенка наступила в результате прекращения поступления кислорода в организм вследствие сдавливания дыхательных путей извне и закрытия их просвета", - говорится в отчете.
Анализ следов зубов на руке брата Нарин, Энеса Гюрана, продолжается, ожидается, что соответствующее заключение экспертизы будет обнародовано 21 сентября.скачать dle 11.3