Azərbaycanın 15 şəhərində keçiriləcək III MDB Oyunlarına hazırlıq Minskdə müzakirə olunub
"III MDB Oyunları həm coğrafiyasına, həm də idman növlərinin sayına görə Azərbaycanda keçiriləcək ən böyük yarış olmağı vəd edir".
MDB İcraiyyə Komitəsinin Mətbuat Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın gənclər və idman nazirinin müavini Mariana Vasileva deyib.
Nazir müavini işçi qrupunun üzvlərinə təşkilatçıların qərarı ilə əsas məkanın Gəncə şəhəri olacağı, yarışların isə ölkənin 15 şəhərində keçiriləcəyi Oyunlara hazırlıq barədə məlumat verib.
Belarusun paytaxtı Minskdə III MDB Oyunlarına hazırlıqla bağlı keçirilən iclasda Azərbaycan, Belarus, Rusiya, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Tacikistan, Özbəkistan və MDB İcraiyyə Komitəsinin nümayəndələri iştirak ediblər.
MDB İcraiyyə Komitəsinin Siyasi, humanitar və sosial sahələrdə əməkdaşlıq departamentinin direktoru Aleksey Sazonovun sözlərinə görə, Azərbaycan tərəfi bu idman tədbirinə hazırlıqla bağlı xeyli iş görüb.
İclasın sonunda müzakirə olunan məsələlər və daxil olan təkliflər nəzərə alınmaqla Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən Oyunların proqramının işlənib tamamlanması ilə bağlı qərar qəbul edilib. Gələcəkdə proqram baxılmaq üçün MDB-nin Bədən Tərbiyəsi və İdman Şurasına təqdim olunacaq.скачать dle 11.3

В Минске обсудили подготовку к III Играм СНГ, которые пройдут в 15 городах Азербайджана
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Исполнительного комитета СНГ, об этом заявила заместитель министра молодежи и спорта Азербайджана Мариана Василева.
Замминистра проинформировала членов рабочей группы о подготовке к Играм, которые по решению организаторов будут проходить в 15 городах страны, а основным местом проведения станет город Гянджа.
В заседании, посвященном подготовке к III Играм СНГ, прошедшем в столице Беларуси Минске, приняли участие представители Азербайджана, Беларуси, России, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Узбекистана и Исполнительного комитета СНГ.
По словам директора Департамента по сотрудничеству в политической, гуманитарной и социальной сферах Исполнительного комитета СНГ Алексея Сазонова, азербайджанская сторона проделала значительную работу по подготовке к этому спортивному мероприятию.
По итогам заседания, с учетом обсужденных вопросов и поступивших предложений, было принято решение о доработке программы Игр Министерством молодежи и спорта Азербайджана. В дальнейшем программа будет представлена на рассмотрение Совету по физической культуре и спорту СНГ.