Kəlbəcərdə ağır qəza: Ölən və yaralanan var
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupundan verilən məlumata görə, sentyabrın 12-i gecə saatlarında Kəlbəcər Rayon Polis Şöbəsinə rayonun Qamışlı kəndi ərazisində yol nəqliyyat hadisəsi olması barədə məlumat daxil olub.
Polis əməkdaşları həmin əraziyə gələrək müvafiq tədbirlər həyata keçirib.
İlkin araşdırmalar zamanı məlub ki, Daşkəsən rayon sakini, 1989-cu il təvvəlüdlü N. Qasımov "Hovo" markalı yük avtomobili ilə hərəkətdə olarkən idarəetməni itirərək dərəyə aşıb.
Hadisə nəticəsində sürücü aldığı xəsarətlərdən hadisə yerində ölüb, sərnişin, Daşkəsən rayon sakini, 1992-ci il təvvəllüdlü İ.Qasımov ağır bədən xəsaeətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.

Тяжелое ДТП в Кельбаджарском районе: есть погибший и пострадавший
Как сообщили в гянджинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел, ночью 12 сентября в райотдел полиции поступила информация о ДТП, произошедшем на территории села Гамышлы.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции.
В ходе предварительного следствия было установлено, что житель Дашкесанского района Н.Гасымов (1989 г.р.), находясь за рулем грузовика Hovo, не справился с управлением, в результате автомобиль съехал с дороги и опрокинулся в овраг.
Водитель погиб на месте происшествия, а находившийся в машине житель Дашкесанского района И.Гасымов (1992 г.р.) был госпитализирован с тяжелыми травмами.