Zaxarova: "Rusiya Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı İrana bütün izahatları verib"
-ın Ermənistan KİV-ə istinadən xəbərinə görə, bu sözləri Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova brifinqdə çıxışı zamanı deyib.
"Biz tərəfdaşlarımızla təmasdayıq, bu, daimi təmaslardır. Biz bununla bağlı bütün lazımi izahatları vermişik və o mövqedən çıxış edirik ki, təqdim etdiyimiz arqumentasiya Tehranda dinlənilib və qəbul edilib", - deyə Zaxarova bildirib.
Onun sözlərinə görə, anti-Rusiya informasiya kampaniyası müəyyən dairələrdən ilhamlanıb:
"Moskva ilə Tehran arasında genişlənən strateji tərəfdaşlığa ixtilaf yaratmaq üçün istənilən, hətta ən gülünc fürsətdən istifadə edirlər. Bu, Qərbin maraqları naminə edilir".

Захарова: РФ предоставила все разъяснения Ирану по поводу Зангезурского коридора
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Мы находимся с партнерами в контакте, это постоянный контакт. Мы предоставили все необходимые разъяснения на этот счет и исходим из того, что изложенная нами аргументация была в Тегеране услышана и воспринята", - сказала она.
По словам Захаровой, антироссийскую информационную компанию инспирировали определенные круги, которые используют любую, даже самую нелепую возможность, чтобы внести разлад в отношения расширяющегося стратегического партнерства между Москвой и Тегераном.скачать dle 11.3