Bakı-Şamaxı yolunda hərəkət iki ay müddətinə qismən məhdudlaşdırılacaq
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) hərəkətdə olan iriqabaritli və (və ya) ağırçəkili nəqliyyat vasitələrinin çəki və kütlə parametrlərini ölçən texniki vasitələrin (elektron tərəzilərin və çiplərin) ümumi istifadədə olan avtomobil yollarında quraşdırılması ilə əlaqədar yolda hərəkətin məhdudlaşdırılması barədə hərəkət iştirakçılarına (sürücülərə) müraciət edib.
Bu barədə Oxu.Az-a AAYDA-dan məlumat verilib.
Müraciətdə deyilir ki, Bakı-Şamaxı-Yevlax avtomobil yolunun 55,3-cü kilometrində (Cəngi ərazisi) quraşdırılması nəzərdə tutulan elektron tərəzi sistemi işlərinin başladılması ilə əlaqədar bu gündən başlayaraq təqribən 2 ay müddətində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin qismən (fasilələrlə) məhdudlaşdırılaraq 500 metr məsafədə kənardankeçmə yolu ilə təşkil ediləcək.

Движение на участке автодороги Баку - Шамахы будет частично ограничено на два месяца
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА) обратилось к участникам движения (водителям) в связи с ограничением движения на дорогах общего пользования.
В обращении говорится, что в связи с началом работ по установке системы электронных весов на 55.3 км автодороги Баку - Шамахы - Евлах (территория Дженги) начиная с сегодняшнего дня в течение примерно 2 месяцев движение транспортных средств будет частично (с перерывами) ограничено и организовано по объездной дороге длиной 500 м.
Агентство просит водителей с пониманием отнестись к проводимым работам, быть внимательными при движении на данном участке в течение указанного периода, соблюдать требования временных дорожных знаков и правила дорожного движения.скачать dle 11.3