Rusiya İrandan ballistik raketlər alacaq
Rusiya ötən ilin dekabrında bağlanmış müqavilə çərçivəsində yaxın vaxtlarda İrandan iki növ ballistik raket partiyası ala bilər.
Bu barədə “RBC-Ukraine” “Sky News” telekanalına istinadən məlumat yayıb.
“Hər iki tərəf silah üçün mübarizə aparır, Rusiya daxili istehsalını artırsa da, İran və Şimali Koreyadan silah tədarükünə ehtiyacı var”, - hərbi analitik Şon Bell bildirib.
Onun sözlərinə görə, İranın Rusiyaya ballistik raketlər verməsi qaçılmaz görünür. Bunlar iki növ qısamənzilli ballistik raketlər olacaq.
Analitik qeyd edib ki, son həftələrdə Rusiya hərbçiləri İranda təlim keçib. Bu təlimin təfərrüatları məlum olmasa da, silahların tezliklə tədarük ediləcəyindən xəbər verir.скачать dle 11.3

СМИ: Россия получит от Ирана партию из двух типов баллистических ракет
Россия вскоре может получить партию двух типов баллистических ракет из Ирана в рамках заключенного в декабре прошлого года договора.
Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Sky News.
"Обе стороны борются за оружие, и в настоящее время Россия увеличила свое внутреннее производство, но оно нуждается в оружии из Ирана и Северной Кореи", - заявил военный аналитик Шон Белл.
По его словам, поставка Ираном баллистических ракет в Россию выглядит "неизбежной". Это будет два типа баллистических ракет малой дальности.
Аналитик отметил, что в последние недели российские военные проходили учения в Иране. И хотя детали этого учения неизвестны, они свидетельствуют о скорой поставке оружия.скачать dle 11.3