Bakıda evə basqın olub, şübhəli şəxs polis tərəfindən zərərsizləşdirilib
Sentyabrın 3-də gecə saatlarında Sabunçu rayonunda evlərdən birinə naməlum şəxsin basqın etməsi ilə bağlı ev sahibəsi tərəfindən polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, dərhal hadisə yerinə yaxınlaşan polis əməkdaşlarına şübhəli şəxs kəsici-deşici alətlə müqavimət göstərməklə qaçmağa cəhd edib. Ev sakinlərinin təhlükəsizliyi təmin olunmaqla cəhdin qarşısı polis əməkdaşları tərəfindən alınmaqla şübhəli şəxs tətbiq olunan xidməti tabel silahı ilə zərərsizləşdirilib.
Müəyyən edilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən - 1999-cu il təvəllüdlü, əvvəllər qəsdən sağlamlığa zərər vurma, narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə əlaqədar cinayətlərə görə məhkum olunan Elşən Zaur oğlu Haxverdiyev olub.

В Баку совершено нападение на частный дом: обезврежен оказавший сопротивление полиции мужчина
В ночь на 3 сентября в полицию поступила информация о том, что неизвестный совершил нападение на один из частных домов в Сабунчинском районе Баку.
Как сообщили в пресс-службе МВД, подозреваемый пытался скрыться, оказав сопротивление сотрудникам полиции колюще-режущим предметом.
Обеспечивая безопасность жителей дома, сотрудники полиции пресекли попытку нападавшего и обезвредили его, применив табельное оружие.
Установлено, что подозреваемым в совершении преступления является Эльшан Ахвердиев (1999 г. р.), ранее судимый за преступления, связанные с умышленным причинением вреда здоровью, незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ.