Xankəndi şəhəri istiqamətindəki yolda qəzaya düşən PFL prezidenti xəstəxanadan evə buraxılacaq
Xankəndi şəhəri istiqamətindəki yolda qəzaya düşən Peşəkar Futbol Liqasının (PFL) prezidenti Elxan Səmədov sabah xəstəxanadan evə buraxılacaq.
Bu barədə PFL-in media və marketinq direktoru Sənan Abdullayev məlumat yayıb.
"Elxan müəllim sabah xəstəxanadan evə buraxılacaq. Amma 6 ay müddətində reabilitasiya davam edəcək. Bununla yanaşı, bu həftədən həm də işə çıxacaq", - deyə S. Abdullayev bildirib.
Qeyd edək ki, hadisə 2023-cü il dekabrın 16-da Yevlax-Ağdam-Laçın yolunun Ağdam rayon ərazisindən keçən hissəsində baş verib. Bakı şəhər sakini Rasim Qafarlının idarə etdiyi "Mercedes Vito" markalı avtomobil Xankəndi şəhəri istiqamətində hərəkətdə olarkən idarəetməni itirərək yol nişanına çırpılıb. Nəticədə PFL prezidenti Elxan Səmədov, vitse-prezident Aslan Şahgəldiyev, icraçı direktor Zaur Hacı-Məhərrəmov, media və marketinq direktoru Sənan Abdullayev, texniki-idman direktoru Elgiz Abbasov və sürücü Rasim Qafarlı müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar.скачать dle 11.3

Президента ПФЛ, попавшего в аварию на дороге в направлении Ханкенди, выпишут домой
Президент Профессиональной футбольной лиги (ПФЛ) Эльхан Самедов, попавший 16 декабря в аварию на дороге в направлении города Ханкенди, будет выписан домой.
Об этом сообщил директор по медиа и маркетингу ПФЛ Санан Абдуллаев.
"Э.Самедова завтра выпишут домой. Но реабилитация будет продолжаться в течение 6 месяцев. Однако с этой недели он уже выйдет на работу", - добавил С.Абдуллаев.
Отметим, что дорожно-транспортное происшествие произошло 16 декабря 2023 года на участке дороги Евлах - Агдам - Лачын, проходящем по территории Агдамского района. Автомобиль Mercedes Vito под управлением жителя Баку Расима Гафарлы во время движения в направлении города Ханкенди врезался в дорожный знак. В результате президент ПФЛ Эльхан Самедов, вице-президент Аслан Шахгельдиев, исполнительный директор Заур Гаджи-Магеррамов, директор по вопросам медиа и маркетинга Санан Абдуллаев, технико-спортивный директор Эльгиз Аббасов и водитель Расим Гафарлы получили травмы различной степени тяжести.скачать dle 11.3