Peşəkar Futbol Liqasının prezidenti yenidən əməliyyat olunacaq
Xankəndi şəhəri istiqamətindəki yolda qəzaya düşən Peşəkar Futbol Liqasının (PFL) prezidenti Elxan Səmədov iki aydan sonra növbəti dəfə əməliyyat olunacaq.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu PFL-in Media və marketinq direktoru Sənan Abdullayev deyib.
Onun sözlərinə görə, cərrahi müdaxilə martın ortalarında nəzərdə tutulsa da, həkimlərin qərarına əsasən, may ayında Bakıda gerçəkləşəcək.
Qeyd edək ki, hadisə 2023-cü il dekabrın 16-da Yevlax-Ağdam-Laçın yolunun Ağdam rayon ərazisindən keçən hissəsində baş verib. Bakı şəhər sakini Rasim Qafarlının idarə etdiyi "Mercedes Vito" markalı avtomobil Xankəndi şəhəri istiqamətində hərəkətdə olarkən idarəetməni itirərək yol nişanına çırpılıb. Nəticədə PFL prezidenti Elxan Səmədov, vitse-prezident Aslan Şahgəldiyev, icraçı direktor Zaur Hacı-Məhərrəmov, media və marketinq direktoru Sənan Abdullayev, texniki-idman direktoru Elgiz Abbasov və sürücü Rasim Qafarlı müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar. Hadisədən sonra E.Səmədov Türkiyədə və Azərbaycanda bir neçə dəfə əməliyyat olunub.скачать dle 11.3

Президент ПФЛ будет повторно прооперирован в мае
Президенту Профессиональной футбольной лиги (ПФЛ) Азербайджана Эльхану Самедову, попавшему в аварию на дороге в направлении города Ханкенди, через два месяца в Баку предстоит очередная операция.
Об этом сообщил директор по медиа и маркетингу ПФЛ Санан Абдуллаев.
По его словам, хирургическое вмешательство планировалось провести в середине марта, однако по решению врачей операцию перенесли на май.
Напомним, серьезное ДТП произошло 16 декабря 2023 года на участке дороги Евлах - Агдам - Лачын, проходящем через территорию Агдамского района. Автомобиль Mercedes Vito под управлением жителя Баку Расима Гафарлы, двигаясь в направлении города Ханкенди, потерял управление и врезался в дорожный знак.
В результате аварии президент ПФЛ Эльхан Самедов, вице-президент Аслан Шахгельдиев, исполнительный директор Заур Гаджи-Магеррамов, директор по медиа и маркетингу Санан Абдуллаев, технический и спортивный директор Эльгиз Аббасов, а также водитель Расим Гафарлы получили травмы различной степени тяжести. После инцидента Эльхан Самедов перенес несколько операций в Турции и Азербайджане.скачать dle 11.3