Ərdoğan Azərbaycandan olan şəhid ailələrinin üzvləri ilə görüşüb
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Zəfər Bayramı münasibətilə keçirilən Milli Müdafiə Nazirliyi Quru Qoşunları Məktəbinin 175-ci məzuniyyət tədbirində Azərbaycandan olan şəhid ailələrinin üzvləri ilə görüşüb.
Bu barədə "YAŞAT" Fondundan məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, görüş fondun, "Türkiyə-Azərbaycan İş Adamları və Sənayeçiləri" İctimai Birliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı - "Azərbaycan Hava Yolları"nın tərəfdaşlığı ilə baş tutub.
Tədbirin sonunda Ərdoğan deyib: "Can Azərbaycanla bir və bərabər olduğumuz kimi, türk cümhuriyyətlərindəki bütün qardaşlarımızla da ürəyimiz eyni döyünür".
Sonra şəhidlərin ailə üzvləri R.T.Ərdoğanın şəxsi dəvəti əsasında Prezident Sarayında təşkil olunan Zəfər Bayramı özəl konsert proqramında iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, layihə Azərbaycan-Türkiyə sahəvi əməkdaşlığının sistemləşdirilməsi və dərinləşdirilməsinə dair fəaliyyət istiqamətlərinə, eləcə də iki ölkə əməkdaşlığına dair qəbul edilmiş Fəaliyyət Planına əsasən icra olunub.скачать dle 11.3

Эрдоган встретился с членами семей шехидов из Азербайджана
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган встретился с членами семей азербайджанских шехидов на 175-й церемонии выпуска школы Сухопутных войск Министерства национальной обороны Турции, проведенной по случаю Дня Победы.
Об этом сообщили в Фонде YAŞAT.
Отмечается, что встреча состоялась при организации фонда, Общественного объединения "Предпринимателей и промышленников Турции и Азербайджана" и при партнерстве ЗАО Azerbaijna Airlines (AZAL).
"Как мы едины с родным Азербайджаном, так и наши сердца бьются в унисон со всеми нашими братьями в тюркских республиках", - заявил в заключение мероприятия Эрдоган.
Затем члены семей шехидов по личному приглашению турецкого лидера приняли участие в специальной концертной программе по случаю Дня победы, организованной в Президентском дворце.скачать dle 11.3