Tədris mərkəzindən 77 tələbə qovuldu, rəhbərlik işdən çıxarıldı
Göyçay Peşə Liseyindən bir sıra tələbə dərslərdə davamlı iştirak etmədiyi üçün liseydən xaric edilib.
Median.Az xəbər verir ki, bu barədə APA-nın sorğusuna cavab olaraq Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyindən bildirilib.
Qeyd edilib ki, 2024-cü ilin 4-7 iyun tarixlərində agentlik Göyçay Peşə Liseyində tədrisin təşkili vəziyyətinə, tələbələrin dərslərə davamiyyətinə baxış keçirib.
"Monitorinq zamanı tələbələrin davamiyyəti yoxlanılarkən 77 nəfər tələbənin uzun müddət heç bir səbəb göstərmədən dərslərdə iştirak etmədiyi məlum olub. Araşdırmanın nəticəsi olaraq, həmin tələbələrin dövlət buraxılışı imtahanı nəticələri ləğv edilərək liseydən xaric ediliblər".
Qeyd edək ki, liseyin direktor vəzifəsini icra edən direktor müavini Günel Əhmədova və baş mühasibi Laçın Vəliyevin əmək müqaviləsinə xitam verilib.скачать dle 11.3

Из Гейчайского профессионального лицея исключены 77 студентов, уволены заместитель директора и главный бухгалтер
Об этом в ответ на запрос апа сообщили в Государственном агентстве по профессиональному образованию.
Отмечается, что с 4 по 7 июня 2024 года агентство провело проверку состояния организации обучения и посещаемости занятий студентов в Гейчайском профессиональном лицее.
«При проверке посещаемости студентов в ходе мониторинга выяснилось, что 77 студентов длительное время без уважительной причины не посещали занятия. В результате расследования результаты государственных выпускных экзаменов этих студентов были аннулированы и они были исключены из лицея».
Отметим, что также расторгнут трудовой договор исполняющей обязанности директора лицея, заместителя директора Гюнель Ахмедовой и главного бухгалтера Лачина Велиева.