Bakıdan Rusiya sərhədinə gedən magistral yolda körpü bərpa edilib
Vətəndaşların rahat və təhlükəsiz gediş-gəlişinin təmin olunması istiqamətində Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən Qusarçay üzərində yerləşən avtomobil körpüsünün bərpası işləri yekunlaşıb.
Agentlikdən verilən məlumata görə, aparılan işlər çərçivəsində Bakı-Quba-Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 180-ci kilometrliyində yerləşən körpünün qəzalı vəziyyətə düşmüş 2 aşırımının aşırım qurğusu tirləri demontaj olunaraq yeniləri ilə əvəz edilib.
Daha sonra körpüdə layihə ardıcıllığına uyğun digər təmir-tikinti işlərinin aparılıb və sonda qurğu yeni asfalt-beton örtüklə örtülərək sürücülərin istifadəsinə verilib.
Xatırladaq ki, avtomobil körpüsündə aparılan təmir-tikinti müddəti ərzində fasiləsiz hərəkətin təmin olunması məqsədilə sürücülər üçün yaxınlıqda müvəqqəti alternativ yol da salınmışdı.скачать dle 11.3

Восстановлен мост на дороге Баку - Губа - госграница с Россией
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА) завершило работы по восстановлению автомобильного моста через реку Гусарчай в целях обеспечения комфортного и безопасного передвижения граждан.
Как сообщили в ГААДА, в рамках проведенных работ были демонтированы и заменены новыми балки пролетных строений двух аварийных пролетов моста, расположенного на 180-м километре автомобильной дороги Баку - Губа - госграница с Российской Федерацией.
Затем на мосту были проведены другие ремонтно-строительные работы в соответствии с проектной последовательностью, и в завершение был уложен новый асфальт.
Напомним, на время проведения ремонтно-строительных работ на автомобильном мосту для обеспечения непрерывного движения для водителей была также проложена временная альтернативная дорога поблизости.скачать dle 11.3