Araq məclisində oturan qadını qətlə yetirdilər: Cinayət baş verən evdən GÖRÜNTÜLƏR - YENİLƏNİB (VİDEO)
27.08.2024 12:02 1 770
Sabirabadda qadın qətlə yetirilib.
Dünən təxminən saat 15 radələrində rayon ərazisində 49 yaşlı Rəna İmanovanın öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub. Araşdırma zamanı 17 yaşlı Ramal Qurbanlının tanışı Rəna İmanovaya bıçaqla çoxsaylı xəsarətlər yetirməklə qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Qonşuların sözlərinə görə, hadisə yeyib içmək məclisində baş verib. Hər iki şəxsin spirtli içki qəbul etdiyi bildirilir. Sonra aralarında yaranan mübahisə zamanı yeniyetmə qadını öldürüb.
Faktla bağlı Sabirabad Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin qəsdən adam öldürmə maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq, istintaq aparılır. Ramal Qurbanlı iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.
26 avqust * * * * *
Avqustun 26-da saat 15 radələrində Sabirabad rayonu ərazisindəki evlərin birində 1975-ci il təvəllüdlü Rəna Rafiq qızı İmanovanın kəsici alətlə qətlə yetirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 2007-ci il təvəllüdlü Ramal Raiz oğlu Qurbanlı polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə saxlanılıb.

В Сабирабаде 49-летнюю женщину убили во время застолья: задержан 17-летний юноша - ОБНОВЛЕНО (ВИДЕО)
27.08.2024 12:02 1 743
В Сабирабадском районе совершено преступление.
Как сообщает хezerxeber.az, в местную прокуратуру поступила информация о том, что примерно в 15:00 26 августа на территории района была убита 49-летняя Рена Иманова.
В ходе расследования были установлены обоснованные подозрения в том, что ее 17-летний знакомый Рамал Гурбанлы умышленно убил женщину, нанеся ей многочисленные ножевые ранения.
По словам соседей, преступление было совершено во время застолья. Сообщается, что и женщина, и юноша употребляли алкоголь, затем между ними возник конфликт, в ходе которого последний убил Р.Иманову.
По данному факту в прокуратуре Сабирабадского района возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса, ведется следствие. Р.Гурбанлы задержан в качестве подозреваемого.
26 августа примерно в 15:00 в полицию поступила информация об убийстве ножом в одном из домов на территории Сабирабадского района Рены Рафиг гызы Имановой (1975 г.р.).
Как сообщили в ширванской региональной группе пресс-службы МВД, сотрудники полиции задержали по подозрению в совершении преступления Рамала Раиз оглу Гурбанлы (2007 г.р.).