Övladlarını böyütmək üçün süpürgəçilik edən qadını oğlu qətlə yetirdi: Hadisə yerindən GÖRÜNTÜLƏR - VİDEO
21.08.2024 11:35 2 997
Mingəçevirdə baş vermiş dəhşətli qətllə bağlı bəzi detallar məlum olub.
Qonşuların sözlərinə görə, səs-küy eşidərək qapını döyməyə başlayıblar:
"20 ilə yaxındır Natella Çıraqova ilə qonşuyuq heç bir problem olmayıb. Ana, qızı və oğlu yaşayırdı, yoldaşı Kəlbəcərlidir. 2 il olar ki, ayrı yaşayırlar, lakin boşanmayıblar. Əri sonuncu dəfə yeni ildə gəlib uşaqlara dəydi, səssiz-səmirsiz getdi.
Hətta Natella Çıraqova ailəsini saxlamaq üçün bəzi vaxtlarda palaz yuyur, süpürgəçilik də edirdi. Qızını da çətinliklə universitetdə oxudurdu. Bu il ikinci kursa başlayacaqdı.
Onlar sonuncu dəfə birlikdə mehriban ailə yeməyi yedilər daha sonra oğlu həyətə düşdü. Ardınca anasını öldürdü".
Mingəçevirdə qadının oğlu tərəfindən qətlə yetirilməsinin bəzi detalları məlum olub.
Oxu.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, 21 yaşlı Rəşad Çıraqov anası, 45 yaşlı Natella Çıraqovanı qısqanclıq zəminində qətlə yetirib.
Hadisə onların birlikdə yaşadıqları evdə gecə saatlarında baş verib.
Məlumatlara görə, N.Çıraqova ərindən boşanıbmış. O, süpürgəçi işləyirmiş.
Avqustun 20-də 5 radələrində Mingəçevir şəhərində 1979-cu il təvəllüdlü Natella Tapdıq qızı Çıraqovanın kəsici alətlə qətlə yetirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin regional qrupundan bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən, N.Çıraqovanın oğlu 2003-cü il təvəllüdlü Rəşad Xalid oğlu Çıraqov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Mingəçevir Şəhər Prokurorluğu da hadisə ilə bağlı məlumat yayıb.
Bildirilib ki, avqustun 20-də saat 5 radələrində Mingəçevir şəhəri ərazisində 1979-cu il təvəllüdlü Natella Çıraqovanın öldürülməsi barədə şəhər prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Araşdırmalarla 2003-cü il təvəllüdlü Rəşad Çıraqovun şəxsi münasibətlər zəminində anası Natella Çıraqovaya bıçaqla xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Mingəçevir Şəhər Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Rəşad Çıraqov iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.

Стали известны подробности в связи с ужасным убийством женщины сыном в Мингячевире - ВИДЕО (ОБНОВЛЕНО)
21.08.2024 11:35 2 970
Стали известны некоторые подробности в связи с ужасным убийством в городе Мингячевире.
По словам соседей, услышав шум в квартире, они начали стучать в дверь.
"Мы живем по соседству с Нателлой Чираговой уже около 20 лет, и никаких проблем ранее не было. Мать, дочь и сын проживали вместе. Муж женщины из Кельбаджара. Около двух лет они живут раздельно, но не разведены. Муж в последний раз приезжал на Новый год, чтобы навестить детей, а потом тихо уехал. Нателла иногда стирала ковры, работала уборщицей, чтобы содержать семью. С трудом обеспечивала учебу дочери в университете. В этом году девушка должна была пойти на второй курс. В последний раз они вместе поужинали, затем сын спустился во двор. После этого он убил свою мать", - говорится в информации.
Стали известны некоторые подробности в связи с убийством в Мингячевире.
Согласно полученной oxu.az информации, 21-летний Рашад Чырагов убил свою мать, 45-летнюю Нателлу Чырагову, на почве ревности.
Инцидент произошел минувшей ночью в их доме.
Согласно информации, Н.Чырагова была разведена с мужем. Она работала уборщицей.
20 августа около 05:00 в полицию поступила информация об убийстве в Мингячевире Нателлы Чыраговой (1979 г.р.) с применением колюще-режущего предмета.
Как сообщили в региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, правоохранители задержали подозреваемого в совершении преступного деяния сына убитой - Рашада Чырагова (2003 г.р.).
Городская прокуратура также распространила заявление в связи с инцидентом.
20 августа около 05:00 в надзорный орган поступило сообщение об убийстве Нателлы Чыраговой на территории города.
В ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Рашад Чырагов на почве личных отношений умышленно убил свою мать Н.Чырагову, нанеся ей ножевые ранения.