Goranboyda kütləvi zəhərlənmə ilə bağlı araşdırmalara başlanıldı (YENİLƏNİB)
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyindən verilən məlumata görə hadisə ilə bağlı araşdırmalara başlanılıb.
"Baş verən hadisənin səbəbləri, həmçinin qida zəhərlənməsi olub-olmaması ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin mütəxəssisləri ilə müvafiq qurumların əməkdaşları tərəfindən araşdırmalara başlanılıb.
Araşdırmaların nəticələri ilə bağlı ətraflı məlumat veriləcək", - deyə məlumatda bildirilib.
Goranboyda zəhərlənmə faktı qeydə alınıb.
APA-nın yerli bürosunun məlumatına görə 5 nəfər rayon sakini zəhərlənmə diaqnozu ilə xəstəxanaya yerləşdirilib.
Dərhal xəstələrə yardım tibbi yardım göstərilib. Onların vəziyyətlərinin kafi olduğu bildirilir.
Zəhərlənənlər 2012-ci il təvəllüdlü A. Kərimli, 2011-ci il təvəllüdlü A. Qasımova, 2009-cu il təvəllüdlü S. Qasımova,1982-ci il təvəllüdlü Q. Qasımov və 2009-cu il təvəllüdlü A. Kərimovadır.

В связи с массовым отравлением в Гёранбойском районе начато расследование (ОБНОВЛЕНО)
Как сообщили в Агентстве продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА), в связи с инцидентом начато расследование.
"Специалисты АПБА совместно с сотрудниками соответствующих структур приступили к расследованию причин произошедшего, а также установлению факта, является ли случившееся пищевым отравлением", - говорится в сообщении агентства.
В Гёранбойском районе зафиксирован случай массового отравления.
Как сообщает АПА, пять жителей района были госпитализированы с диагнозом "отравление".
Пострадавшим - А.Керимли (2012 г.р.), А.Гасымова (2011 г.р.), С.Гасымова (2009 г.р.), Г.Гасымов (1982 г.р.) и А.Керимова (2009 г.р.) - немедленно была оказана медпомощь. Согласно данным, их состояние оценивается как удовлетворительное.