Türkiyə-Azərbaycan Universitetinin yeri müəyyənləşib
Builki tədris ilində fəaliyyətə başlayacaq Türkiyə-Azərbaycan Universitetinin binasının yeri məlum olub.
"Report"un əldə etdiyi məlumata görə, universitet Bakının Xətai rayonunda, Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Xocalı prospektində yerləşən binasında fəaliyyət göstərəcək.
Artıq tələbə qəbulu ilə bağlı universitetdə tədbirlər həyata keçirilir. Məlumata görə, bu il universitetə 90 tələbənin qəbulu nəzərdə tutulub.
Xatırladaq ki, Türkiyə-Azərbaycan Universiteti (TAU) tələbə qəbulu elan edib. Abituriyentlər 9-19 avqust tarixlərində ixtisas seçimində iştirak etməklə TAU-nun kompüter mühəndisliyi, sənaye mühəndisliyi, qida mühəndisliyi ixtisaslarını seçə bilərlər.
TAU-da tədris prosesinə Türkiyədən Orta Doğu Tekniki Universiteti (ODTÜ), İstanbul Texniki Universiteti (İTÜ) və Hacettepe Universiteti, Azərbaycandan isə Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) tərəfdaş kimi cəlb olunub.скачать dle 11.3

Стало известно, где будет функционировать Турецко-Азербайджанский университет
Турецко-Азербайджанский университет, который начнет работу в Баку с нового учебного года, будет функционировать в здании Бакинской Высшей школы нефти (БВШН).
Как сообщает Report, в вузе уже проводятся мероприятия по приему студентов. Согласно информации, в этом году в университет планируется принять 90 студентов.
Напомним, Турецко-Азербайджанский университет (ТАУ) объявил набор студентов. Абитуриенты смогут выбрать специальности компьютерной инженерии, промышленного инжиниринга и пищевой инженерии, приняв участие в отборе специальностей с 9 по 19 августа.
В учебном процессе в ТАУ задействованы Ближневосточный технический университет (ODTÜ), Стамбульский технический университет и Университет Хаджеттепе, а также Азербайджанский технический университет.скачать dle 11.3