Külli miqdarda dələduzluqda ittiham olunan və məhkəmədən bəraət alan şəxs yenidən həbs edilib
Külli miqdarda dələduzluqda ittiham olunan, daha sonra məhkəmə tərəfindən bəraət alan şəxs yenidən həbs edilib.
"Report" xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə bəraət alan Vüqar Elşad oğlu Məhərrəmov barəsində prokurorun verdiyi prostestə baxılıb.
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində hakim Həsən Əhmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Qərara əsasən, prokurorun protesti haqlı hesab edilərək təmin edilib.
Belə ki, Vüqar Məhərrəmovla bağlı Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsi tərəfindən verilən bəraət hökmü ləğv edilib. Yeni hökmlə V.Məhərrəmov 5 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib və məhkəmə zalında həbs olunub.
Qeyd edək ki, V.Məhərrəmov 92 min manat dələduzluq etməkdə ittiham olunur. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci (dələduzluq, külli miqdarda ziyan vurduqda) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Обвиненного в мошенничестве в крупном размере и оправданного судом арестовали вновь
Как сообщает Report, в Бакинском апелляционном суде рассмотрен протест прокурора в отношении Вугара Магеррамова, оправданного Бакинским судом по тяжким преступлениям.
Решение было объявлено на процессе под председательством судьи Гасана Ахмедова .
Суд удовлетворил протест прокурора, признав его обоснованным.
Оправдательный приговор, вынесенный Бакинским судом по тяжким преступлениям в отношении В.Магеррамова, был отменен. Новым приговором В.Магеррамову назначено наказание в виде лишения свободы сроком на 5 лет и 6 месяцев. Он был арестован в зале суда.
Отметим, что В.Магеррамов обвиняется в мошенничестве на сумму 92 000 манатов. Ему предъявлено обвинение по статье 178.3.2 (мошенничество, совершенное с причинением крупного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики .скачать dle 11.3