Parlament seçkiləri ilə əlaqədar seçici siyahıları məlumat lövhələrində yerləşdirilib
2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş növbədənkənar parlament seçkiləri ilə bağlı seçicilərin tanış olması və əlavə dəqiqləşdirmələr aparılması məqsədilə seçici siyahıları məlumat lövhələrində yerləşdirilib.
Bunu Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) bu gün keçirilən iclasında MSK sədrinin müavini Rövzət Qasımov deyib.
Seçki Məcəlləsinin 48.1-ci maddəsinə əsasən, məntəqə seçki komissiyaları səsvermə gününə azı 35 gün qalanadək seçicilərin tanış olması və əlavə dəqiqləşdirmələr aparılması məqsədilə seçici siyahılarının məlumat lövhələrində yerləşdirilməsini təmin etməlidir.
Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar bu müddət 2024-cü il iyulun 28-dək olan dövrü əhatə edirdi.скачать dle 11.3

ЦИК: Списки избирателей размещены на информационных стендах
Об этом на сегодняшнем заседании Центральной избирательной комиссии (ЦИК) заявил заместитель председателя комиссии Ровзат Гасымов.
По его словам, цель - ознакомление граждан со списком избирателей и получение дополнительных разъяснений относительно внеочередных парламентских выборов, назначенных на 1 сентября текущего года.
В соответствии со статьей 48.1 Избирательного кодекса, участковые избирательные комиссии обязаны не позднее чем за 35 дней (до 28 июля 2024 года) до дня голосования обеспечить размещение списков избирателей на информационных стендах.скачать dle 11.3