Səhər saatlarında Bakı metrosunda problem yarandı
Qurumun mətbuat xidmətindən oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq fakt təsdiqlənib və bildirilib ki, qatarların hərəkətində intervaldan əlavə 4 dəqiqə yubanma yaranıb.
"Dərnəgül" stansiyasında maşinist monitorunda "qapıların bağlanmaması" işarə sistemi işə düşüb. Maşinist vaqon qapısını yoxladıqdan sonra idarəetmə sistemində yanlışlıq göstərdiyi üçün əlavə texniki baxış keçirilməsi zərurəti yaranıb.
Xətdə hərəkətin təşkilinə maneə yaranmaması üçün həmin qatar digər - qatarların hərəkət etmədiyi stansiya yoluna keçirilib. Qatara əlavə baxış keçirilib və proqram təminatı yenidən yoxlanılıb. Ümumən intervaldan əlavə 4 dəqiqə yubanma yaranıb.
Qatar baxış keçirildikdən sonra hər hansısa problem müəyyən olunmadığı üçün yoluna davam edib", - deyə məlumatda bildirilir.скачать dle 11.3

В бакинском метро возникла проблема
В пресс-службе ЗАО подтвердили факт и добавили, что в процессе движения поездов возникла четырехминутная задержка.
"На станции "Дарнагюль" на мониторе машиниста сработала система сигнализации "двери не закрываются". Необходимость проведения дополнительного технического осмотра возникла из-за того, что даже после осмотра двери вагона система продолжала показывать неисправность.
Чтобы не создавать препятствий для организации движения на линии, указанный поезд был отправлен на другой путь станции. В поезде был проведен дополнительный осмотр, программное обеспечение было повторно проверено. Поэтому помимо интервала возникла дополнительная четырехминутная задержка.