Uşaq bağçasında yayılmış görüntülərlə bağlı DİN hərəkətə keçdi
"Paytaxtın Sabunçu rayonunda yerləşən 310 nömrəli uşaq bağçası ilə əlaqəli yayılan məlumatlar nəzarətə götürülüb".
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Mətbuat Xidmətinin media və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi, polis mayoru Anar Qafarov deyib.
O bildirib ki, bir neçə valideyn bağçanın tərbiyəçisi olmuş T.Sadıqovanın uşaqları döyməsi, bağçanın direktoru olmuş H.Hüseynovanın isə maddi maraq müqabilində normadan əlavə uşaq qəbulu və aylıq ödəniş tələb etməsi ilə bağlı şikayətlər ediblər.
Faktla bağlı Sabunçu RPİ-də Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri cinayət işi başlanılıb, istintaq hərəkətləri davam etdirilir.
Araşdırmanın nəticəsindən asılı olaraq onların əməllərinə hüquqi qiymət veriləcəkdir.скачать dle 11.3

МВД взяло под контроль ситуацию в детском саду: возбуждено уголовное дело
Информация о ситуации в детском саду №310, расположенном в Сабунчинском районе столицы, взята под контроль.
Об этом сообщил начальник отдела по связям со СМИ и общественностью пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) майор полиции Анар Гафаров.
По его словам, несколько родителей пожаловались на то, что бывшая воспитательница детского сада Т.Садыгова избивала детей, а экс-заведующая детсадом Г.Гусейнова за материальное вознаграждение принимала детей сверх нормы и требовала ежемесячную оплату.
По данному факту в Сабунчинском районном управлении полиции возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса, следственные действия продолжаются.