Bakıda ƏMƏLİYYAT: "Wolt" sürücüsü və qadın sərnişin cinayət başında yaxalandılar (FOTO/VİDEO)
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Narkotiklə Mübarizə İdarəsi əməkdaşları tərəfindən Qaradağ rayonu ərazisində həyata keçirilən "Narkotələ" əməliyyatı zamanı narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən 1997-ci il təvəllüdlü Nərgiz Məhərrəmova və 1990-cı il təvəllüdlü Elman Əhmədov saxlanılıblar.
Median.Az DİN Mətbuat Xidmətinin məlumatına istinadən bildirir ki, onların üzərindən, habelə N.Məhərrəmovanın sərnişin qismində əyləşdiyi avtomobildən, kuryer şirkətlərindən birində çalışan E.Əhmədovun çantasından ümumilikdə 27 kiloqram tərkibi psixotrop maddələrlə zənginləşdirilmiş marixuana, heroin və narkotiklərin satışında istifadə olunan elektron tərəzilər aşkarlanıb.
İlkin sorğu zamanı saxlanılan şəxslər aşkarlanmış narkotikləri şəxsiyyətləri istintaqla araşdırılan İran vətəndaşları vasitəsilə gizlədilən yerdən Bakı şəhərində müxtəlif ünvanlara çatdırıb pul qazanmaq məqsədilə əldə etdiklərini bildiriblər.
Faktlarla bağlı Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işləri başlanılıb, saxlanılan şəxslər barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Əməliyyat-istintaq tədbirləri davam etdirilir.

Операция в Баку: водитель Wolt и пассажирка задержаны с поличным - ФОТО\ВИДЕО
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана.
Сотрудники Главного управления по борьбе с наркотиками МВД в ходе операции Narkotələ ("Наркосеть"), проведенной на территории Гарадагского района столицы, задержали Наргиз Магеррамову (1997 г.р.) и Эльмана Ахмедова (1990 г.р.), организовавших незаконный оборот наркотиков.
При личном досмотре граждан и осмотре автомобиля, где Н.Магеррамова находилась в качестве пассажирки, и в сумке Э.Ахмедова, работающего в одной из курьерских компаний, было обнаружено в общей сложности 27 кг марихуаны, героина и электронные весы.
При первоначальном допросе задержанные заявили, что занимались доставкой наркотиков по различным адресам в Баку с целью заработка. Согласно данным, они забирали из тайника запрещенные вещества, оставленные там гражданами Ирана, личности которых устанавливаются следствием.
По данным фактам возбуждены уголовные дела по соответствующей статье Уголовного кодекса, решением суда в отношении задержанных избрана мера пресечения в виде ареста.