Hidrometeorologiya Xidmətindən vətəndaşlara hava məlumatları ilə bağlı ÇAĞIRIŞ
İyunun 21-22-də ölkənin bəzi rayonlarında gözlənilən güclü küləkli hava şəraiti ilə bağlı sinoptiklər tərəfindən sarı, narıncı və qırmızı xəbərdarlıq edilib.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin rəisi Nazim Mahmudov bildirib ki, öncədən verilən sarı və narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq dünən ölkənin bir sıra bölgələrində güclü qərb küləyi əsib, leysan xarakterli yağış yağıb.
"Qazax-Gəncə, Quba-Qusar, Daşkəsən-Gədəbəy, Mərkəzi Aran, Balakən-Şəki, Dağlıq Şirvan, Lənkəran-Astara, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur bölgəsində qeyri-sabit hava şəraitinin davam edəcəyi, iyunun 23-ü gündüzədək bir sıra yerlərdə fasilələrlə leysan xarakterli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı gözlənilir, yağıntıların intensiv və güclü olacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Gözlənilən intensiv yağıntılarla əlaqədar çaylarda sululuğun artacağı, bəzi dağ çaylarından qısamüddətli sel keçəcəyi gözlənilir.
21-22 iyun tarixlərində gözlənilən güclü küləkli hava şəraiti ilə bağlı vətəndaşlardan artıq dərəcədə xahiş edirik ki, sinoptiklər tərəfindən verilən sarı, narıncı və qırmızı xəbərdarlıqlara diqqət yetirsinlər, hava məlumatlarına ciddi yanaşsınlar və ehtiyat tədbirlərini unutmasınlar".скачать dle 11.3

Синоптики просят граждан учитывать погодные условия и не забывать о мерах предосторожности
Как сообщил начальник Национальной гидрометеорологической службы Назим Махмудов, вчера в ряде регионов страны дул сильный западный ветер, прошли ливни.
"В Газах-Гянджинском, Губа-Гусарском, Дашкесан-Гедабейском, Центрально-Аранском, Балакен-Шекинском, Горно-Ширванском, Лянкяран-Астаринском, Карабахском и Восточно-Зангезурском регионах ожидается нестабильная погода, до полудня 23 июня возможны ливни, грозы и град. В связи с проливными дождями прогнозируется повышение уровня воды в реках, существует вероятность возникновения кратковременных паводков и схода селевых потоков.
В связи с предстоящей ветреной погодой 21-22 июня настоятельно просим граждан учитывать желтое, оранжевое и красное предупреждения синоптиков и не забывать о мерах предосторожности", - сказал он.скачать dle 11.3