Sabah bəzi yerlərdə leysan yağacaq, dolu düşəcək - PROQNOZ
Bakıda və Abşeron yarımadasında iyunun 20-də hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Şimal-qərb küləyi günün ikinci yarısında şimal-şərq küləyi ilə əvəz olunacaq.
Qeyd edilib ki, havanın temperaturu gecə 21-26° isti, gündüz 32-37° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 761 mm civə sütunundan 757 mm civə sütununa enəcək. Nisbi rütubət gecə 70-80 %, gündüz 35-45 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında havanın əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin gündüz bəzi yerlərdə arabir yağış yağacağı gözlənilir. Əsasən dağlıq və dağətəyi rayonlarda leysan xarakterli intensiv və güclü olacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Gecə və səhər arabir duman olacaq. Qərb küləyi ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.

Об этом сообщили в Национальной службе гидрометеорологии министерства экологии и природных ресурсов.
Температура воздуха составит ночью 21-26°, днем 32-37° тепла. Атмосферное давление - 757 мм ртутного столба. Относительная влажность воздуха ночью 70-80%, днем 35-45%.
В районах Азербайджана завтра в основном будет без осадков, однако днем в некоторых горных и предгорных районах ожидаются осадки, местами грозы, град. Ночью и утром местами прогнозируется туман. На отдельных территориях усилится западный ветер.
Температура воздуха составит ночью 20-25°, днем 33-38° тепла, в горах ночью 10-15°, днем 19-24° тепла.