Vladanka Andreyeva: COP29-un uğurlu olması üçün Azərbaycana və maraqlı tərəflərə dəstəyimizi davam etdiririk
13.06.2024 19:43 1 251
Azərbaycan BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) sədr seçiləndən bəri müxtəlif sektorlarda resursların əhəmiyyətli dərəcədə səfərbər edilməsi müşahidə olunur.
Bunu BMT-nin Azərbaycandakı rezident-əlaqələndiricisi Vladanka Andreyeva UNFPA ilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən birgə təşkil olunan “29 İqlim söhbətindən 10-cusu: COP29-a gedən yol” adlı tədbirdə çıxışı zamanı deyib.
“BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyi COP29-un uğurlu olması üçün ölkəyə və maraqlı tərəflərə dəstəyini davam etdirir”, - o bildirib.
V.Andreyevanın sözlərinə görə, bugünkü tədbir çox vacibdir, çünki iqlim dəyişikliyi dünyada demoqrafik dinamikaya təsir göstərir.скачать dle 11.3

Андреева: Со дня избрания Азербайджана хозяином COP29 наблюдается значительная мобилизация в различных секторах
С тех пор как Азербайджан был выбран страной-председателем на COP29, наблюдается значительная мобилизация ресурсов в различных секторах.
Об этом заявила резидент-координатор ООН в Азербайджане Владанка Андреева в ходе мероприятия "Десятая беседа из цикла 29 бесед о климате: Путь к COP29”, организованного совместно UNFPA и Министерством труда и социальной защиты населения.
"Представительство ООН в Азербайджане продолжает поддерживать страну и заинтересованные стороны для успешного проведения COP29",- сказала она.
По словам Андреевой, сегодняшнее мероприятие очень важно, так как климатические изменения оказывают влияние на демографическую динамику во всем мире.