ADY: “Google Pay və “Apple Pay”lə bağlı işlər son mərhələdədir
Azərbaycanda dəmir yolu ilə hərəkət edən sərnişinlərin “Google Pay və “Apple Pay” kimi ödəniş üsullarından istifadə etməklə qatarlara onlayn bilet ala bilməsi üçün aparılan işlər son mərhələdədir.
bu barədə "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-yə (ADY) istinadən xəbər verir.
"Artıq sərnişinlərə bütün marşrutlar üzrə səfərlərini daha rahat təşkil etməyə imkan yaradan “ADY Mobile” tətbiqi istifadəyə verilib. Görülmüş işlərin nəticəsində bu gün sərnişinlərin təxminən 70%-i səyahət ödənişlərini onlayn qaydada həyata keçirir. Bundan başqa, qatarlarda və stansiyalarda ödənişsiz “Wi-Fi” zonalarının yaradılması istiqamətində müvafiq addımlar atılır", - deyə məlumatda əlavə olunub.скачать dle 11.3

АЖД: Граждане смогут совершать оплату через Google Pay и Apple Pay
В Азербайджане в ближайшем будущем граждане смогут приобретать билеты на поезда онлайн с использованием средств оплаты Google Pay и Apple Pay.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД), работы по внедрению указанных средств оплаты находятся на завершающей стадии.
"Благодаря приложению ADY Mobile сегодня порядка 70% пассажиров покупают билеты на железнодорожные рейсы онлайн. Помимо этого, предпринимаются шаги для создания зон бесплатного Wi-Fi в поездах и на вокзалах", - говорится в информации.скачать dle 11.3