Polineziya nümayəndə heyətinin rəhbəri: "Azərbaycanın dəstəyinə ehtiyacımız var"
"Hüquqi prosesin sonuna çatmışıq və Azərbaycanın dəstəyinə ehtiyacımız var. Biz inanırıq ki, müstəqil Azərbaycan bizim haqq səsimizi dünyaya çatdıracaq. Çünki siz bizim nə yaşadığımızı yaxşı anlayırsınız".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikirləri Azərbaycanda səfərdə olan Fransa Polineziyasının nümayəndə heyətinin rəhbəri, Tavini Huiraatira Partiyasının Baş katibi Viktor Maamaatuaiahutaru "Fransız Polineziyasının dekolonizasiya hüququ - çağırışlar və perspektivlər" mövzusunda Bakıda keçirilən konfransda səsləndirib.
O bildirib ki, Fransa deyilənlərə qulaq asmır və xalqların hüquqlarını pozur.
"Fransız Polineziyası müstəmləkə olaraq təcrid olunub və bunun səbəbkarı ancaq Fransadır", - deyə nümayəndə heyətinin rəhbəri vurğulayıb.скачать dle 11.3

Глава полинезийской делегации: Нам нужна поддержка Азербайджана
Мы подошли к завершению юридического процесса и нам нужна поддержка Азербайджана. Мы верим, что независимый Азербайджан донесет до мира наш правый голос, так как вы знаете, что мы переживаем.
Как передает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал глава находящейся в Азербайджане делегации Французской Полинезии, генеральный секретарь партии "Тавини" Французской Полинезии Виктор Маамаатуайахутапу на проходящей в Баку конференции на тему "Право Французской Полинезии на деколонизацию - вызовы и перспективы".
Он заявил, что Франция не слышит голоса народа и нарушает его права.
"Французская Полинезия изолирована, и причина этого - Франция", - подчеркнул глава делегации Французской Полинезии.скачать dle 11.3