İsmayıllıda narkotikin təsiri altında avtomobil idarə edən sürücü saxlanıldı
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin əməkdaşlarının İsmayıllı rayonu ərazisində keçirdikləri tədbirlər zamanı VAZ-2107 markalı avtomobilin sürücüsü Ə.Novruzov işıq cihazlarından düzgün istifadə etmədiyi üçün ona "saxla" işarəsi verilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, yoxlama zamanı sürücünün narkotik vasitənin təsiri altında olmasına dair şübhə yarandığından o, tibbi müayinədən keçirilib.
Nəticədə Ə.Novruzovun marixuana istifadə etdiyi müəyyən edilib. Həmçinin, avtomobildə sərnişin qismində olan S.Məmmədovdan marixuana aşkar edilərək götürülüb.
Sürücü barəsində protokol tərtib olunub, S.Məmmədov isə maddi sübutla birlikdə İsmayıllı Rayon Polis Şöbəsinə təhvil verilib.

В Исмайыллинском районе задержан водитель-наркоман и его пассажир
В ходе мероприятий, проведенных сотрудниками Главного управления Государственной дорожной полиции на территории Исмайыллинского района, водителю автомобиля ВАЗ-2107 А.Новрузову было приказано остановиться за неправильное использование осветительных приборов.
По информации, во время проверки возникли подозрения, что водитель находится под воздействием наркотиков, по этой причине он прошел медицинское обследование.
В результате было установлено, что мужчина употреблял марихуану. У пассажира транспортного средства С.Мамедова также была обнаружена и изъята марихуана.
На водителя составлен протокол, С.Мамедов же вместе с вещественными доказательствами был передан в отдел полиции Исмайыллинского района.