İlham Əliyev Şuşada ICESCO-nun baş direktorunu qəbul edib - YENİLƏNİB (FOTO)
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 11-də Şuşada ICESCO-nun Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Maliki qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə Şuşada keçirilən VII “Xarıbülbül” Beynəlxalq Musiqi Festivalının əhəmiyyəti qeyd olunub.
Söhbət zamanı bundan əvvəl keçirilən görüşlər məmnunluqla xatırlanıb.
ICESCO-nun Baş direktoru Şuşaya budəfəki səfərində burada çox böyük inkişaf proseslərinin və dəyişikliklərin şahidi olduğunu bildirib, işğal zamanı ermənilər tərəfindən tamamilə dağıdılmış məscidlərin yerində yeni məscidlərin inşa edilməsinin İslam dininin dəyərlərinin qorunması baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə böyük bərpa və yenidənqurma işlərinin getdiyi məmnunluqla qeyd olunub.
ICESCO ilə Azərbaycan arasında uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi bildirilib, əlaqələrimizin bundan sonra da genişlənəcəyinə əminlik ifadə olunub və perspektivlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
ICESCO-nun Baş direktoru Prezident İlham Əliyevə xatirə hədiyyəsi təqdim edib.

Президент Ильхам Алиев в Шуше принял генерального директора ИСЕСКО - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
11 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял в Шуше генерального директора ИСЕСКО Салима бин Мухаммада аль-Малика.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече была отмечена важность проводимого в Шуше VII Международного музыкального фестиваля "Харыбюльбюль".
Во время беседы с удовлетворением были отмечены проведенные ранее встречи.
Генеральный директор ИСЕСКО сказал, что в ходе своего нынешнего визита в Шушу он стал свидетелем грандиозных процессов развития и изменений, подчеркнул важность строительства новых мечетей на месте полностью разрушенных армянами во время оккупации мечетей с точки зрения защиты ценностей исламской религии.
На встрече с удовлетворением было отмечено, что на освобожденных от оккупации территориях идут масштабные строительно-восстановительные работы.
Было подчеркнуто, что между ИСЕСКО и Азербайджаном осуществляется успешное сотрудничество, была выражена уверенность в дальнейшем расширении связей, состоялся обмен мнениями о перспективах.
Генеральный директор ИСЕСКО вручил Президенту Ильхаму Алиеву памятный подарок.