Bələdiyyə sənədi olan torpaqlara çıxarış necə ala bilərik? - VİDEO
Bələdiyyə sənədi olan elə torpaq sahələri var ki, onları almaq riskli deyil. Amma bu zaman bəzi məqamlara diqqət etmək çox vacibdir.
Hüquqşünas Şamil Paşayev bildirib ki, müəyyən arxiv sənədləri torpaq sahəsinin qeydiyyata alınmasında mühüm rol oynayır.
Onun sözlərinə görə, bəzi hallarda vətəndaşlar məlumatsız olduqlarından sonradan ciddi problemlərlə üzləşirlər.
Şamil Paşayev vurğulayıb ki, arxiv sənədləri qaydasında olan torpaq sahələrinə çıxarış ala bilməyən vətəndaşlar aidiyyəti üzrə müraciət edə bilərlər.

Как получить выписку на земельный участок, имеющий муниципальный документ? - ВИДЕО
Есть земельные участки с муниципальными документами, покупать которые не рискованно. Но в это время очень важно обратить внимание на некоторые моменты.
Как заявил юрист Шамиль Пашаев, определенные архивные документы играют важную роль при регистрации земельного участка.
По его словам, в некоторых случаях граждане впоследствии сталкиваются с серьезными проблемами из-за неосведомленности.
Ш.Пашаев подчеркнул, что граждане, которые не могут получить выписку о собственности на свои участки, имеющие архивные документы, могут обратиться в соответствующие структуры.