Əli Əsədov Türkiyəyə səfər edəcək
Azərbaycan və Türkiyə arasında may ayının 8-də Ankarada iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 11-ci iclası və biznes-forumu keçiriləcək.
Bu barədə Türkiyənin Ankara Sanayi Odasından (Ankara Sənaye Palatası) məlumat verilib.
Bildirilib ki, “Türkiyə-Azərbaycan Hökumətlərarası Birgə İqtisadi Komissiyasının 11-ci dövr iclası münasibətilə 8 may 2024-cü ildə Ankarada Türkiyə Palatalar və Birjalar Birliyi (TOBB) və Xarici İqtisadi Əlaqələr Şurasının (DEİK) əməkdaşlığı ilə Türkiyə-Azərbaycan Biznes Forumu keçiriləcək.
Həmçinin biznes-forumda Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmazın və Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədovun, dövlətlərin qurum və təşkilatlarının, müxtəlif sektorlarda fəaliyyət göstərən iş adamlarının iştirakı gözlənilir.
Həmçinin iki ölkə arasında iş və investisiya imkanlarının qiymətləndirilməsinin nəzərdə tutulduğu da qeyd edilib.скачать dle 11.3

Премьер-министра Азербайджана совершит визит в Турцию
8 мая в Анкаре состоятся заседание Совместной межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Турцией и бизнес-форум.
Как сообщает Союз торговых палат и товарных бирж Турции (TOBB), заседание пройдет под председательством премьер-министра Азербайджана Али Асадова и вице-президента Турции Джевдета Йылмаза.
Отмечено, что по случаю 11-го заседания Совместной турецко-азербайджанской экономической межправкомиссии 8 мая в Анкаре при организации TOBB и Комитета по внешнеэкономическим связям Турции (DEİK) состоится Турецко-азербайджанский бизнес-форум.
В нем также ожидается участие Джевдета Йылмаза и Али Асадова, представителей ряда государственных структур и организаций и бизнесменов, осуществляющих деятельность в различных сферах.
Также предусмотрено проведение оценки деловых и инвестиционных возможностей между двумя странами.скачать dle 11.3