CDRI COP29-da telekommunikasiyanın davamlılığı ilə bağlı araşdırma təqdim edəcək
Fəlakətlərə Dayanıqlı İnfrastruktur Koalisiyası (CDRI) Bakıda keçiriləcək COP29 iqlim konfransında təbii fəlakətlərə qarşı telekommunikasiya infrastrukturunun gücləndirilməsinə dair yeni araşdırmanı təqdim edəcək.
Bu barədə Hindistan KİV-i məlumat yayıb.
CDRI baş direktoru Amit Prothinin sözlərinə görə, təşkilat bütün dünyada telekommunikasiya infrastrukturu layihələrini genişləndirir və bu il xarici ölkələrdə təşəbbüslərə başlayacaq.
“Biz Hindistanın bir neçə ştatında telekommunikasiya məkanında risklərin harada olduğunu anlamaq üçün araşdırma aparırıq”, - o əlavə edib.
A.Prothi qeyd edib ki, araşdırmanı təqdim etməklə yanaşı, CDRI inkişaf etməkdə olan kiçik ada dövlətləri üçün yeni maliyyə alıcıları dəstinin nümayişini planlaşdırır.
Qeyd edək ki, CDRI Hindistanın rəhbərlik etdiyi təşəbbüsdür və ekoloji təlatümlərdən yarana biləcək mümkün risklərin modelləşdirilməsi üzrə digər ölkələrə xidmətlər təqdim edir.скачать dle 11.3

CDRI представит исследование по устойчивости телекоммуникаций на COP29
Коалиция за устойчивую к стихийным бедствиям инфраструктуру(CDRI) представит новое исследование по укреплению телекоммуникационной инфраструктуры против стихийных бедствий на предстоящей климатической конференции COP29 в Баку.
Об этом сообщают индийские СМИ.
По словам генерального директора CDRI Амита Протхи, организация расширяет свои проекты в области телекоммуникационной инфраструктуры по всему миру и в этом году начнет реализацию инициатив в зарубежных странах.
"Мы проводим исследования в нескольких индийских штатах, чтобы понять, где существуют риски в телекоммуникационном пространстве", - добавил он.
Гендиректор подчеркнул, что помимо представления исследования, CDRI планирует объявить о новом наборе получателей финансирования для малых островных развивающихся государств.
CDRI - возглавляемая Индией инициатива, которая оказывает другим государствам услуги по моделированию вероятных рисков от экологических потрясений.скачать dle 11.3