Xankəndidə dünyaya gələn ilk körpənin ailəsinə şəhərdə mənzil ayrılıb - YENİLƏNİB
Bu barədə "Report"a Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyindən bildirilib.
Körpənin valideynləri Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin Qarabağ Regional Sukanal İdarəsinin Xankəndi şəhərində çalışan əməkdaşı Abdullayev Abbas Məmməd oğlu ilə həmin qurumda mühəndis kimi çalışan həyat yoldaşı Namazlı Səadət Faddin qızıdır.
Mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə ailəyə Xankəndi şəhərində mənzil verilib.
17:07
İşğaldan azad edildikdən sonra Xankəndi şəhərindəki tibb müəssisəsində 1997-ci il təvəllüdlü Səadət Namazlının ilk körpəsi dünyaya gəlib.
Bu barədə "Report"a TƏBİB-dən məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, doğulan körpənin cinsi kişi, çəkisi 3 000 qr, boyu 49 sm-dir.
Hazırda anaya və körpəyə zəruri tibbi xidmətlərin göstərilməsi davam etdirilir, vəziyyətləri qənaətbəxşdir.

Семье родившегося в Ханкенди ребенка выделили квартиру
Как сообщает Report, мальчик родился в семье сотрудников Карабахского регионального управления водоканала Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана Аббаса Абдуллаева и Саадат Намазлы.
Квартира в городе Ханкенди была выделена молодой семье с целью улучшения жилищно-бытовых условий.
17:17
Саадат Намазлы, 1997 года рождения, родила ребенка в медицинском учреждении в Ханкенди, мальчик стал первым ребенком, родившимся в городе, после его освобождения от оккупации.
Об этом Report сообщили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями Азербайджана (TƏBİB).
В TƏBİB уточнили, что вес ребенка составил 3 кг, а рост - 49 см.
В настоящее время матери и ребенку оказываются необходимые медицинские услуги, их состояние удовлетворительное.