Azad edilmiş ərazilərdə 51 mina zərərsizləşdirilib
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən humanitar minatəmizləmə əməliyyatları ilə bağlı həftəlik məlumat açıqlanıb.
Bu barədə Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyindən (ANAMA) bildirilib ki, azad olunan ərazilərdə 15-21 aprel 2024-cü il tarixi ərzində 39 tank əleyhinə mina, 12 piyada əleyhinə mina, 452 partlamamış hərbi sursat (PHS) aşkarlanıb və zərərsizləşdirilib.
Həmçinin, 1429.1 hektar ərazi minalardan təmizlənib.
Qeyd edək ki, minatəmizləmə əməliyyatlarını ANAMA, Müdafiə Nazirliyi, Fövqəladə Hallar Nazirliyi və Dövlət Sərhəd Xidməti həyata keçirib.

ANAMA: На освобожденных территориях обезврежена 51 мина
Агентство Азербайджана по разминированию (ANAMA) на прошлой неделе обнаружило на освобожденных от оккупации территориях 51 мину.
Как сообщили в Агентстве, в период с 15 по 21 апреля 2024 года на освобожденных территориях было обнаружено и обезврежено 39 противотанковых, 12 противопехотных мин, 452 неразорвавшихся боеприпаса.
Разминирована территория площадью 1429,1 га.
Отметим, что операции по разминированию осуществлялись ANAMA, Министерством обороны, Министерством по чрезвычайным ситуациям и Государственной пограничной службой.скачать dle 11.3