Ötən həftə 191 mina zərərsizləşdirilib
Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) işğaldan azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən humanitar minatəmizləmə əməliyyatları ilə bağlı həftəlik məlumat yayıb.
Bu barədə ANAMA-dan bildirilib ki, azad olunan ərazilərdə 4-10 mart 2024-cü il tarixi ərzində 63 tank əleyhinə mina, 128 piyada əleyhinə mina, 316 partlamamış hərbi sursat (PHS) aşkarlanıb və zərərsizləşdirilib.
Həmçinin, 997.1 hektar ərazi minalardan təmizlənib.
Qeyd edək ki, minatəmizləmə əməliyyatlarını ANAMA, Müdafiə Nazirliyi, Fövqəladə Hallar Nazirliyi və Dövlət Sərhəd Xidməti həyata keçirib.скачать dle 11.3

ANAMA: На освобожденных территориях обезврежены еще 191 мина и 316 НРБ
С 4 по 10 марта этого года на освобожденных от оккупации территориях обезврежено 63 противотанковых, 128 противопехотных мин и 316 неразорвавшихся боеприпасов.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Агентство Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA).
От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищена территория площадью 997,1 га.
Операции по разминированию ведутся ANAMA, Минобороны, Министерством по чрезвычайным ситуациям и Государственной пограничной службой.