Polis qanunsuz miqrasiyaya qarşı keçirilən tədbirlərlə 21 əcnəbini saxlayıb - VİDEO
Tədbirlərlə müxtəlif ölkələrin vətəndaşı olan ümumilikdə 21 nəfər qeyd edilən qanun pozuntusuna yol verdiyi üçün saxlanılıb.
Araşdırma zamanı həmin əcnəbilərin pul müqabilində guya ölkəmizdən tranzit kimi istifadə olunmaqla qeyri-leqal yollarla Avropa ölkələrinə, xüsusən də Polşaya keçidinin təmin ediləcəyi vədi ilə dələduzluğa məruz qalmaları müəyyən edilib. Onlar barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddəsinə əsasən protokol tərtib edilib.
Xarici ölkə vətəndaşlarına qarşı dələduzluq etməkdə şübhəli bilinən E.Camalov barəsində araşdırmalar davam etdirilir.
Qeyd edək ki, polis əməkdaşları tərəfindən 2024-cü ilin əvvəlindən keçirilən tədbirlərlə ölkə ərazisində yaşama hüququ verən sənədləri olmayan 102 əcnəbi vətəndaş müəyyən edilib və barələrində müvafiq tədbirlər görülüb.

В рамках борьбы с незаконной миграцией в Баку задержан 21 иностранец - ВИДЕО
В городе Баку сотрудниками Управления по борьбе с нелегальной миграцией проведены мероприятия против иностранцев, не имеющих документов, дающих право на проживание на территории страны.
В общей сложности 21 человек - граждане разных стран были задержаны за совершение вышеуказанного нарушения.
В ходе расследования было установлено, что они стали жертвами мошенников, обещавших за определенную сумму помочь им нелегально уехать в страны Европы, в частности в Польшу, транзитом через Азербайджан. В отношении задержанных составлены административные протоколы.
Также ведется расследование в отношении Э.Джамалова, подозреваемого в обмане иностранцев.
Отметим, что с начала 2024 года сотрудниками полиции выявлены 102 иностранных гражданина, не имеющих документов, дающих право на проживание в стране, в отношении их приняты соответствующие меры.скачать dle 11.3