Ermənistan parlamentində Azərbaycanla sərhədin delimitasiyası məsələsi müzakirə ediləcək
Ermənistan parlamenti müxalifət partiyalarının fraksiyalarının təşəbbüsü ilə Azərbaycanla sərhədlərin delimitasiyası və demarkasiyası məsələsini müzakirə edəcək.
Bu barədə parlamentin spikeri Alen Simonyan məlumat verib.
“Sessiyanın gündəliyinə Ermənistanla Azərbaycan arasında sərhədlərin delimitasiyası və demarkasiyası ilə bağlı müzakirələrin aparılması məsələsi daxildir”, - deyə o bildirib.
“Ermənistan” hərəkatının fraksiyasından verilən məlumata görə, bu məsələnin müzakirəsi hakim Vətəndaş Sazişi Partiyasının tələbi ilə bağlı qapılar arxasında keçiriləcək. Məruzəçilər qismində baş nazirin müavini Mqer Qriqoryan və xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan çıxış edəcəklər.

Сегодня парламент Армении обсудит делимитацию границ с Азербайджаном
Национальное собрание (парламент) Армении по инициативе фракций оппозиционных партий обсудит вопрос о делимитации и демаркации границ с Азербайджаном во вторник.
Об этом сообщил спикер парламента Ален Симонян.
"В повестке сессии есть вопрос проведения обсуждения о делимитации и демаркации границ между Арменией и Азербайджаном", - сказал он.
Как сообщили во фракции движения "Армения", обсуждение этого вопроса по требованию правящей партии "Гражданский договор" пройдет в закрытом режиме, докладчиками будут вице-премьер Мгер Григорян и глава МИД Арарат Мирзоян.