Taksi fəaliyyəti üçün buraxılış vəsiqəsinin rüsumu açıqlanıb
“Dövlət rüsumu haqqında” Qanuna əsasən, taksi fəaliyyəti göstərmək istəyənlərə buraxılış vəsiqəsi üçün dövlət rüsumu 125 manat, buraxılış kartı üçün isə 25 manat müəyyən edilib.
Bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, buraxılış vəsiqəsi taksi fəaliyyəti göstərmək istəyən hüquqi şəxslərə və ya fərdi sahibkarlara təqdim olunan icazə növüdür. Buraxılış kartı isə taksi kimi istifadə olunan nəqliyyat vasitəsi üçün nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Обнародована пошлина за выдачу лицензии для работы такси
В соответствии с законом "О государственной пошлине" для желающих осуществлять таксомоторную деятельность установлена государственная пошлина в размере 125 манатов за лицензию и 25 манатов за пропуск.
Об этом сообщили в Агентстве наземного транспорта Азербайджана при Министерстве цифрового развития и транспорта.
Отмечается, что лицензия - это вид разрешения, выдаваемого юридическим лицам или индивидуальным предпринимателям, желающим осуществлять таксомоторную деятельность. Пропуск предназначен для транспортного средства, используемого в качестве такси.скачать dle 11.3