Dini təyinatlı ədəbiyyatın satışı ilə məşğul olan sahibkarın ölkədən çıxışına “stop” qoyulur
Dini təyinatlı ədəbiyyatın satışı ilə məşğul olan sahibkar Cambulat Cavanşir oğlu Salamovun ölkədən çıxışına məhdudiyyət qoyulur.
Pravda.az-ın xəbərinə görə, sahibkarla bağlı Bakı Kommersiya Məhkəməsinə müraciəti Dövlət Vergi Xidməti Bakı Şəhəri Kiçik Sahibkarlıqla İş üzrə Baş İdarəsi edib.
Mahiyyəti vergi ödəyicisi olan fiziki şəxslərin və ya hüquqi şəxslərin icra orqanının rəhbərinin ölkədən getmək hüququnun müvəqqəti məhdudlaşdırılması haqqında işlər üzrə icraat (xüsusi icraat) olan iş hakim Zeynəb Axundovanın icraatındadır. Baxış iclası aprelin 8-də keçiriləcək.скачать dle 11.3

Занимающемуся продажей религиозной литературы предпринимателю запретили выезд из страны
Занимающемуся продажей религиозной литературы предпринимателю Джамбулату Саламову запрещен выезд из страны.
Как сообщает рravda.az, Главное управление по работе с субъектами малого предпринимательства Государственной налоговой службы обратилось с заявлением в Бакинский коммерческий суд.
Дело о временном ограничении права на выезд из страны руководителя исполнительного органа физических или юридических лиц, являющихся налогоплательщиками, находится в производстве судьи Зейнаб Ахундовой. Рассмотрение состоится 8 апреля.скачать dle 11.3