Hikmət Hacıyev Çinin ekologiya və ətraf mühit nazirinin müavini ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi Hikmət Hacıyev Çinə səfəri çərçivəsində bu ölkənin ekologiya və ətraf mühit nazirinin müavini Çjao İnminlə görüşüb.
H.Hacıyev bununla bağlı “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşım edib.
Görüşdə COP29-la əlaqədar qarşıda duran məsələlərlə bağlı, iqlim ədaləti, ümumi, lakin fərqli məsuliyyətlər konsepsiyası və Qlobal Cənub ölkələrinin iqlim fəaliyyətinə və yaşıl keçidə baxışları ilə əlaqədar geniş müzakirələr aparılıb.
Azərbaycanda yaşıl keçid proqramı çərçivəsində Çin şirkətləri ilə əməkdaşlıq yüksək qiymətləndirilib.скачать dle 11.3

Хикмет Гаджиев встретился с замминистра экологии и окружающей среды Китая
Помощник Президента Азербайджанской Республики Хикмет Гаджиев в ходе своего визита в Китай встретился с заместителем министра экологии и окружающей среды Чжао Иньминем.
Об этом Хикмет Гаджиев написал в социальной сети Х.
На встрече были проведены обширные дискуссии относительно предстоящих вопросов, связанных с COP29, климатической справедливостью, концепцией общей, но дифференцированной ответственности и взглядами стран Глобального Юга на действия по борьбе с изменением климата и "зеленый переход".
Высоко оценено сотрудничество с китайскими компаниями в рамках программы "Зеленый переход" в Азербайджане.скачать dle 11.3