Hərbi qulluqçumuz intihar etdi: Cinayət işi başlanıldı
Müdafiə Nazirliyinin N saylı hərbi hissəsinin hərbi qulluqçusu, əsgər Musa Ehtiram oğlu Eyvazlının odlu silahdan istifadə etməklə özünü öldürməsi barədə Şəmkir Hərbi Prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə oxu.az-a Hərbi Prokurorluqdan bildirilib.
Daxil olmuş məlumat əsasında Şəmkir Hərbi Prokurorluğunun və Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Kriminalistika və İnformasiya Texnologiyaları idarəsinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən predmetlər maddi sübut kimi götürülüb, eləcə də izahatlar alınıb və digər hərəkətlər icra edilib.
Fakt üzrə Şəmkir Hərbi Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılaraq şahidlər dindirilib, müxtəlif ekspertizalar təyin edilərək, icraya yönəldilib və təxirəsalınmaz zəruri istintaq hərəkətləri həyata keçirilib.

Военнослужащий азербайджанской армии покончил с собой: возбуждено уголовное дело
В Шамкирскую военную прокуратуру поступила информация о том, что военнослужащий одной из воинских частей Министерства обороны Муса Эйвазлы совершил самоубийство, выстрелив в себя из огнестрельного оружия.
Об этом oxu.az сообщили в Военной прокуратуре Азербайджана.
Отмечается, что на основании поступившей информации сотрудниками Шамкирской военной прокуратуры и Управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры был проведен осмотр места происшествия и тела, изъяты в качестве вещественных доказательств имеющие значение для дела предметы, получены объяснения, выполнены другие действия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса АР, допрошены свидетели, назначены различные экспертизы и незамедлительно проведены необходимые следственные действия.
В настоящее время расследование продолжается, будет обеспечено принятие всех мер в соответствии с требованиями законодательства.скачать dle 11.3