Baydenin məxfi sənədlərlə səhv davranması ilə bağlı təhqiqat başa çatıb
Xüsusi prokuror Robert Hyor ABŞ Prezidenti Cozef Baydenin məxfi sənədlərlə səhv davranması ilə bağlı araşdırmasını başa çatdırıb.
Bunu ədliyyə naziri - baş prokuror Merrik Qarlend ABŞ Konqresinin Nümayəndələr Palatasının və Senatının hüquq komitələrinin rəhbərlərinə ünvanladığı məktubda bildirib.
“Sizə məlumat verirəm ki, xüsusi prokuror Robert Hyor araşdırmasını başa çatdırıb”, - məktubda qeyd edilir. “Mən qanunun və Departamentin siyasətinin tələblərinə uyğun olaraq, xüsusi prokurorun hesabatından mümkün qədər çox məlumatı açıqlamaq niyyətindəyəm”, - o əlavə edib.
Qarlend vurğulayıb ki, hesabatı, onun əlavələrini və xüsusi prokurorun məktubunu tezliklə Konqresə təqdim etmək niyyətindədir.

Расследование дела о ненадлежащем обращении Байдена с секретными документами завершили
Специальный прокурор Роберт Хёр завершил расследование по делу о ненадлежащем обращении президента США Джо Байдена с секретными документами.
Об этом заявил министр юстиции - генеральный прокурор Меррик Гарленд в письме лидерам юридических комитетов Палаты представителей и Сената американского Конгресса.
"Сообщаю вам, что специальный прокурор Роберт Хёр завершил свое расследование, - указывается в обращении. - Я намерен обнародовать как можно больше информации из доклада специального прокурора в соответствии с требованиями закона и политикой министерства". Гарленд отметил, что намерен вскоре представить Конгрессу доклад, приложения к нему и письмо спецпрокурора.скачать dle 11.3