İmişlidə klinikadan minlərlə manat oğurlayan şəxs TUTULDU - FOTO
İmişli Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində rayon ərazisində yerləşən klinikaların birindən oğurluq etməkdə şübhəli bilinən Ağdam rayon sakini, əvvəllər törətdiyi müxtəlif cinayət əməllərinə görə dəfələrlə məhkum olunmuş Ceyhun Salahov saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, ilkin dindirmə zamanı saxlanılan şəxs törətdiyi oğurluq əməlini etiraf edib.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, C.Salahov fevralın 1-də klinikada yerləşən iş otaqlarının birinə qanunsuz daxil olaraq orada saxlanılan 8 750 manat pulu ələ keçirib və həmin məbləğin bir qismini şəxsi ehtiyaclarına xərcləyib. Polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılan zaman isə ondan 6000 manat pul maddi sübut kimi götürülüb.

В Имишлинском районе задержан подозреваемый в краже из клиники крупной суммы денег - ФОТО
Сотрудники Имишлинского районного отдела полиции (РОП) задержали жителя Агдамского района, ранее неоднократно судимого за различные преступления Джейхуна Салахова, подозреваемого в краже из одной из клиник, расположенных на территории района.
Как сообщили в ширванской региональной группе пресс-службы МВД, на предварительном допросе задержанный признался в совершении данного преступления.
В ходе следствия выяснилось, что 1 февраля Дж.Салахов, незаконно проникнув в один из кабинетов медучреждения, похитил хранившиеся там денежные средства в размере 8 750 манатов, часть из которых потратил на личные нужды. При задержании у него в качестве вещественного доказательства было изъято 6 000 манатов.
По данному факту в следственном отделении Имишлинского РОП возбуждено уголовное дело, продолжается расследование.