Sumqayıt-Bakı sürət qatarı qadını vurub
Bu gün saat 07:50 radələrində sürət qatarı Sumqayıt-Xırdalan-Bakı istiqamətində hərəkətdə olarkən Yeni Sumqayıt mənzilində bir qadın dəmir yolu xəttini müəyyən olunmamış yerdən qəfil keçməyə cəhd edib.
Bu barədə “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-yə (ADY) istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, maşinist təcili tormozlama aparsa da, məsafə az olduğundan toqquşma qaçılmaz olub. Qəza nəticəsində qadın xəsarət alıb, əraziyə təcili tibbi yardım çağırılıb. Sözügedən xətt üzrə qatarların fəaliyyəti qısa zamanda bərpa olunub.
“ADY bir daha piyadaları kritik təhlükəli zona hesab olunan dəmir yolu xətlərini yalnız müəyyən olunmuş yer və keçidlərdən istifadə etməklə keçməyə, yol hərəkəti qaydalarına ciddi əməl etməyə, qəflətən qatarın yoluna çıxmamağa çağırır”, - deyə məlumatda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Скоростной поезд Сумгайыт - Баку сбил женщину
Сегодня около 07:50 на участке близ жилкомплекса Ени Сумгайыт скоростной поезд, курсирующий по маршруту Сумгайыт - Хырдалан - Баку, сбил женщину, которая попыталась пересечь железнодорожную линию в неустановленном месте.
Об этом сообщили в ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД).
Согласно информации, машинист применил экстренное торможение, однако из-за небольшого расстояния столкновение было неизбежным. В результате ДТП женщина получила травмы, на место происшествия была вызвана бригада скорой медицинской помощи. Движение поездов на указанной линии было восстановлено в короткие сроки.
"АЖД еще раз призывает граждан пересекать железнодорожные линии, которые считаются критически опасной зоной, только на предназначенных для этого переходах", - отмечается в сообщении.скачать dle 11.3