Seçki Məcəlləsinə dəyişiklik edilir
“Report”un xəbərinə görə, dəyişikliklə məcəllədəki “kütləvi informasiya vasitələri” sözləri “media subyektləri” sözləri ilə əvəz olunur.
Dəyişiklik layihəsi Azərbaycan Prezidentinin 2023-cü il 8 aprel tarixli 2089 nömrəli Fərmanının 4.1-ci bəndinin icrasını təmin etmək məqsədilə hazırlanıb. Belə ki, həmin bənddə qanunların və Azərbaycan Prezidentinin aktlarının “Media haqqında” Qanuna uyğunlaşdırılması tapşırılıb.
Beləliklə, dəyişikliklər təklif olunan qanunların “Media haqqında” Qanuna uyğunlaşdırılmasının təmin edilməsini nəzərdə tutur.скачать dle 11.3

В Азербайджане вносятся поправки в Избирательный кодекс
Как сообщает Report, согласно предлагаемым изменениям, слова "средства массовой информации" в кодексе заменяются на "субъекты СМИ".
Проект поправок подготовлен в целях обеспечения исполнения пункта 4.1 указа Президента Азербайджанской Республики № 2089 от 8 апреля 2023 года, в котором поручено привести законы, а также акты главы государства в соответствие с законом АР "О медиа".
Таким образом, изменения, представленные в проекте, предусматривают приведение предлагаемых законов в соответствие с законом "О медиа".скачать dle 11.3