Bakıya külli miqdarda narkotik gətirmək istəyən şəxs ələ keçdi
Bildirilib ki, Biləsuvar Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının Nərimankənd kəndi ərazisində keçirdikləri əməliyyat tədbirləri zamanı narkotik və psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən Siyəzən rayon sakini Sədrəddin Musayev saxlanılıb. Ona məxsus idman çantasından 5 kiloqram tiryək, 1 kiloqram metamfetamin və 1 kiloqramdan artıq heroin aşkarlanaraq götürülüb.
Araşdırma zamanı S.Musayevin aşkarlanan narkotik vasitələri xaricdə yaşayan narkotacir vasitəsilə əldə etdiyi və satışının təşkil olunmasından ötrü Bakı şəhəri ərazisində sonradan deyiləcək yerlərə çatdırmalı olduğu müəyyən edilib. Həmin şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Задержан мужчина, намеревавшийся привезти в Баку крупную партию наркотиков
Как сообщили в лянкяранской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД), в ходе операции, проведенной сотрудниками местного отдела полиции (РОП) на территории села Нариманкенд, по подозрению в незаконном обороте наркотических средств и психотропных веществ был задержан житель Сиязанского района Садраддин Мусаев. В его спортивной сумке было обнаружено 5 кг опиума, 1 кг метамфетамина и более 1 кг героина.
В ходе расследования было установлено, что наркотики С.Мусаев получил у наркоторговца, проживающего за рубежом, и для организации их сбыта должен был доставить по определенным адресам в Баку. Решением суда в отношении задержанного избрана мера пресечения в виде ареста.