Yardımlıda dərədən 18 kiloqram narkotik aşkarlanıb - FOTO
Yardımlı Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat tədbirləri nəticəsində 18 kiloqram narkotik vasitə və güclü təsiredici xassəyə malik həblər aşkarlanaraq qanunsuz dövriyyədən çıxarılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan verilən məlumata görə, əldə edilmiş əməliyyat məlumatı əsasında narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən, əvvəllər eyni əmələ görə məhkum olunmuş Lənkəran şəhər sakini Xalid Hüseynov Yardımlı rayonu ərazisində saxlanılıb. Həmin şəxsin Ərsilə kəndi ərazisində dərədə gizlətdiyi torbadan ümumilikdə 17 kiloqram artıq marixuana, bir kiloqram tiryək və 6 260 ədəd narkotik tərkibli metadon həbi aşkarlanaraq götürülüb.
Araşdırma zamanı X.Hüseynovun xaricdə yaşayan narkotacir tərəfindən narkokuryerliyə cəlb edildiyi və aşkarlanan narkotik vasitələri satışının təşkil olunmasından ötrü deyiləcək yerlərə çatdırmalı olduğu müəyyən edilib. Həmin şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Ярдымлинском районе в овраге обнаружено 18 кг наркотиков - ФОТО
Сотрудники Ярдымлинского районного отдела полиции (РОП) обнаружили и изъяли из незаконного оборота крупную партию наркотических средств и психотропного препарата.
Как сообщили в лянкяранской региональной группе пресс-службы МВД, на основании поступившей оперативной информации правоохранители задержали на территории района подозреваемого в незаконном обороте наркотиков и ранее судимого за аналогичное деяние жителя города Лянкяран Халида Гусейнова. В мешке, который мужчина спрятал в овраге на территории села Арсиля, было обнаружено и изъято 17 кг марихуаны, килограмм опия и 6 260 таблеток метадона.
В ходе следствия было установлено, что Х.Гусейнов был вовлечен зарубежным наркоторговцем в наркокурьерство и должен был доставить указанную партию наркотиков в заранее назначенные места для организации их сбыта. Решением суда в отношении задержанного была избрана мера пресечения в виде ареста.