Seçkiqabağı təşviqat üçün ayrılmış daimi görüş yerlərinin SİYAHISI açıqlanıb
Növbədənkənar prezident seçkisində seçkiqabağı təşviqat üçün ayrılmış daimi görüş yerlərinin siyahısı məlum olub.
Иununla bağlı siyahını Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) təqdim edib.
Qurumun rəsmi saytında yerləşdirilən siyahıya əsasən, şəhər və rayonlarda 125 seçki dairəsi üzrə daimi görüş yerləri 139-u açıq, 139-u qapalı olmaqla, ölkə üzrə ümumilikdə 278 yer müəyyən olunub.
Həmin siyahıda Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində, Şuşa şəhərində, Laçın şəhəri və Laçının Zabux kəndi ərazisində ayrılan yerlər də qeyd olunub.
MSK-nın ayırdığı yerlərdən bütün təşviqat subyektləri bərabər əsaslarla ödənişsiz istifadə edə bilərlər.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda növbədənkənar prezident seçkisi 2024-cü il fevralın 7-nə təyin edilib. Bu, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə də keçiriləcək ilk seçkidir.скачать dle 11.3

ЦИК обнародовал список мест для постоянных встреч с избирателями
Обнародован список выделенных для встреч с избирателями мест в рамках предвыборных кампаний на внеочередных выборах президента Азербайджана.
Cоответствующий список представила Центральная избирательная комиссия (ЦИК).
Согласно документу, размещенному на официальном сайте учреждения, по 125 избирательным округам в городах и районах для предвыборной кампании выделено в общей сложности 278 мест: 139 открытых и 139 закрытых помещений.
Также созданы условия для встреч с избирателями в селе Агалы Зангиланского района, городах Шуша и Лачын, селе Забух Лачынского района.
Встречи могут проводить все кандидаты на равных условиях и без оплаты.
Отметим, что внеочередные президентские выборы в Азербайджане назначены на 7 февраля 2024 года. Выборы впервые будут проводиться также на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.скачать dle 11.3