05.01.2024 12:55 4 626
20 yaşadək voleybolçu qızlardan ibarət Azərbaycan millisi Litvanın Şaulyay şəhərində keçirilən Şərqi Avropa Voleybol Zonal Assosiasiyası (EEVZA) çempionatında üçüncü oyununa çıxacaq.
“Report” xəbər verir ki, Şahin Çatmanın rəhbərlik etdiyi komanda bu gün Ukrayna ilə qarşılaşacaq.
Oyun Bakı vaxtı ilə saat 16:30-da start götürəcək.
Təmsilçimiz əvvəlki iki matçda Estoniya və Latviyaya 0:3 hesabı ilə məğlub olub. U-20 yanvarın 6-da Litva, bir gün sonra isə Polşa ilə münasibətləri aydınlaşdıracaq.
Qeyd edək ki, yanvarın 7-nə qədər davam edəcək yarış AVRO-2024-ə seçmə xarakter daşıyır. Reqlamentə əsasən, çempion komanda qitə birinciliyinin final mərhələsinə vəsiqə qazanacaq.скачать dle 11.3

EEVZA: сборная Азербайджана сегодня выйдет на третий матч
Женская сборная Азербайджана по волейболу до 20 лет (U-20) сегодня выйдет на третий матч чемпионата Восточно-европейской зональной ассоциации волейбола (EEVZA), который проходит в литовском городе Шяуляй.
Как сообщает Report, команда под руководством Шахина Чатмы сегодня встретится со сборной Украины.
Игра стартует в 16:30 по бакинскому времени. Наши волейболистки проиграли два предыдущих матча Эстонии и Латвии со счетом 0:3. 6 января команда встретится с литовскими спортсменками, а 7-го - с польскими.
Турнир, который продлится до 7 января, носит квалификационный характер к Евро-2024. Согласно регламенту, команда-чемпион получит путевку в финальный этап континентального первенства.скачать dle 11.3